7 اشتباه بازاریابی ایمیلی که مرتکب می شوید – چگونه از آنها جلو گیری کنیم

7-اشتباه-بازار-یابی-ایمیلی

اشتباه بازاریابی ایمیلی بسیاری از تازه‌کارها (و حتی بازاریاب‌های باتجربه) هنگام استقرار ایمیل‌ها، اشتباهات رایج را مرتکب می‌شوند.

از انجام 7 مورد از اشتباهات رایج بازاریابی ایمیلی زیر اجتناب کنید تا افراد بیشتری پیام های شما را باز کنند و مهمتر از آن اقداماتی انجام دهید که منجر به افزایش درآمد می شود.

1. نوشتن خطوط موضوعی ضعیف

همه ما تعداد زیادی ایمیل دریافت می کنیم. در نتیجه، بسیاری از خوانندگان به سادگی هر خط موضوع ایمیل را قبل از حذف انبوه فروش های ناخواسته برای میکرو ثانیه اسکن می کنند.همه خطوط موضوعی باشکوهی را دیده‌اند که به خواننده این نوید را می‌دهند که می‌توانند در عرض دو هفته یا در یک ماه آینده درآمد شش رقمی ایجاد کنند. موضوعات ایمیل پرهیجان، هرزنامه را فریاد می زنند، و خوانندگان اغلب آنها را به عنوان چنین علامتی برای بازاریابان ناامید می کنند. حتی زمانی که خوانندگان از برچسب زدن یک فرستنده خاص به عنوان هرزنامه اجتناب می‌کنند، اعلام غیرممکن باعث می‌شود چشمان خود را بچرخانند و کادر حذف را علامت بزنند.

خطوط موضوعی که خوانندگان را وادار می کند آنها را باز کنند و اقدامی انجام دهند چندین ویژگی مشترک دارند:

آنها مردم را برای باز کردن فریب نمی دهند – آنها ارزش ایجاد می کنند
آنها کوتاه، شیرین و دقیق هستند
آنها روی موضوع تمرکز می کنند در حالی که از کلمات پرکننده و پرکننده اجتناب می کنند
آنها صدای حرفه ای دارند، نه هیجان انگیز
آنها شخصی هستند
آنها با تمام حروف از فریاد زدن بر سر خواننده اجتناب می کنند.

حرفه ای های پرمشغله از ایمیل هایی که خطوط موضوعی آنها هیچ ارزش درک شده ای ندارند اجتناب می کنند. ایمیل‌هایی که به دلیل عنوان های بی‌درخشش باز نشده حذف می‌شوند، زمان بازاریابان را تلف می‌کنند

و در عین حال هیچ درآمد اضافی برای تلاش‌هایشان ایجاد نمی‌کنند.

7-اشتباه-بازار-یابی-ایمیلی
7-اشتباه-بازار-یابی-ایمیلی

2. عدم استفاده از پیش نمایش پیام

اکثر برنامه های ایمیل دارای پیش نمایش هایی هستند که به طور خلاصه خوانندگان را با موضوعات پوشش داده شده در مکاتبات آشنا می کند. پیش‌نمایش ایمیل تا حدودی مانند یک سرنخ در یک خبر عمل می‌کند: خوانندگان می‌خواهند بدانند که آیا بقیه محتوا برای خواندن ارزشمند است یا خیر.

همانطور که خط اول مقاله باید توجه خوانندگان را جلب کند، پیش نمایش پیام به مشتریان بالقوه اجازه می دهد تا بدانند که آیا می خواهند بیشتر مطالعه کنند.

این یک قانون را در ذهن داشته باشید: خط اول هر ایمیلی از نظر کیفیت بالاترین رتبه را دارد. حتی اگر محتوایی که خط اول را دنبال می‌کند شبیه پست مستقیم با استعداد خلاق  به نام دیوید اوگیلوی باشد، کلماتی که هیچ‌کس نمی‌خواند هیچ محصول یا خدماتی را نمی‌فروشد.

3. اذیت شدن با گرافیک و عکس های استوک

امروزه بسیاری از مصرف‌کنندگان رایانه‌هایی دارندبا  که می‌توانند محتوای سنگین را به‌سرعت بارگذاری کنند، اما طراحی کمپینی با چیزی جز گرافیک، خوانندگان را بیگانه می‌کند و مکاتبات را نامربوط نشان می‌دهد.

در حالی که استفاده صحیح از نمودارها و گرافیک های برجسته فروش می تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد، آنها را ادویه هایی در نظر بگیرید که به غذای اصلی محتوای با کیفیت اضافه می کنید. مقدار کمی به شما کمک می کند و مقدار زیاد آن کل غذا را خراب می کند.

4. بی توجهی به کاربران موبایل

تقریباً همه ایرانیا  اکنون صاحب تلفن همراه هستند و 77 درصد از آنها روزانه از دستگاه های هوشمند استفاده می کنند. ناتوانی در تنظیم کمپین های ایمیل برای بارگیری صحیح در ویندوز آیفون منجر به از دست دادن مشتریان و درآمد می شود.

همیشه کمپین های ایمیل را در دستگاه های مختلف آزمایش کنید تا مشکلات کیفیت و زمان بارگذاری را حذف کنید. در حالی که بازاریابان نمی توانند مشکلات سرعت ناشی از دستگاه های قدیمی یا کیفیت ضعیف شبکه را به طور کامل کنترل کنند، می توانند طراحی کنند.

5. عدم پیگیری کمپین ها

کمپین‌های ایمیلی باید برنامه‌های ردیابی را برای شناسایی پیام‌هایی که مشتریان بالقوه را وادار به انجام کاری می‌کنند و کدام پیام‌ها مستقیماً به سطل بازیافت رایانه‌ای ارسال می‌شوند، ترکیب کنند. یک سیستم ردیابی برای بهبود مستمر اقدامات بازاریابی و افزایش نرخ تبدیل ایجاد کنید.

بسیاری از سیستم‌های نرم‌افزار CRM شامل ابزارهای ردیابی ایمیل هستند و بازاریاب‌های باهوش از مجموعه کاملی برای ارزیابی اثربخشی کمپین استفاده می‌کنند. همچنین به آنها اجازه می دهد تا مشتریانی را که به احتمال زیاد مکاتبات خود را باز می کنند را هدف قرار دهند و آنها را با پیشنهادات ویژه برای رشد فروش ترغیب کنند.

.6مشتریان از دست رفته اشتباه بازاریابی ایمیلی 

بازگرداندن مشتریان پولی برای محتوای بیشتر با اجتناب از اتلاف وقت برای کسانی که هرگز ایمیل‌ها را باز نمی‌کنند، یا بدتر از آن، آنها را به‌عنوان هرزنامه گزارش می‌کنند، اهمیت دارد. لیست مشتریان خود را به صورت سه ماهه ارزیابی کنید و مخاطبینی را که هرگز تبدیل نمی کنند حذف کنید.

در حالی که حذف سرنخ ها برای بسیاری از بازاریابان پیشنهاد خطرناکی به نظر می رسد، در درازمدت، کسانی که عمدتاً بر مشتریان متعهد تمرکز می کنند، بازده بیشتری از سرمایه گذاری کمپین ایمیلی خود دریافت می کنند. لغو اشتراک ایمیل در واقع چیز خوبی است. هر مشترک هزینه کمی دارد، و اگرچه ممکن است مبلغ فردی کوچک به نظر برسد، چرا باید یک سکه را برای مشتریانی که به طور مداوم پیام‌های با دقت ساخته شده را حذف می‌کنند، تلف کنیم؟

7. فراموش کردن یک فراخوان برای اقدام

مهمترین جنبه کمپین های ایمیل مارکتینگ، ترغیب خوانندگان به اقدام و سرمایه گذاری در محصولات و خدمات است. فراخوان موثر بر روی مشتری تمرکز می کند، نه محصول.

فراخوان های موثر بر روی مشتری تمرکز می کنند، نه محصول. برای توییت کلیک کنید
فراخوان هایی برای اقدام ایجاد کنید که بر روی نیازهای خوانندگان متمرکز باشد. آیا آنها به زمان بیشتری در روز نیاز دارند؟

ایجاد کمپین های ایمیلی که فروش دارند

ایمیل روشی ارزان برای دستیابی به مشتریان بالقوه ارائه می‌کند، اما کمپین‌های نامناسب به مشتریان احتمالی این تصور را می‌دهند که یک کسب‌وکار فقط می‌خواهد پول آنها را بگیرد در حالی که در ازای آن ارزش کمی ارائه می‌دهد.

کمپین‌های موفق، نیازهای مشتری را در هنگام نوشتن محتوای بازاریابی در اولویت قرار می‌دهند و راه‌حل‌های واقعی را برای مشکلات روزمره بدون قول به ماه ارائه می‌دهند.

با اجتناب از اشتباهات رایج، بازاریاب ها می توانند مخاطبان خود را بسیار موثرتر از آنچه که تنها با پخش رادیو و تلویزیون سنتی می توانند هدف قرار دهند.

اشتباه بازاریابی ایمیلی

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید