چه چیزی در آینده برای هوش داده های اجتماعی مفید است

چه چیزی در آینده برای هوش داده های اجتماعی مفید است

هوش داده های اجتماعی

پذیرندگان اولیه گوش دادن و تجزیه و تحلیل اجتماعی، که برای اولین بار ارزش آن را دیدند، همگی متخصصان ارتباطات و پیشگامان اولیه در بازاریابی دیجیتال بودند. اما تقریباً یک شبه، این بخش منفجر شد و در سیلوهای مدیریتی در شرکت‌های بزرگ و کوچک، سنتی و جدید به جریان اصلی رفت. تولد بومی دیجیتال، شرکت ها را با مجموعه جدیدی از چالش ها و فرصت ها مواجه کرد.

امروزه، استفاده از قدرت پیشرفت‌های فناوری به‌گونه‌ای که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا به راحتی از حجم وسیعی از داده‌های اجتماعی پیچیده، هوشمندی عملی ایجاد کنند، مهم‌تر از همیشه است.

آنچه در پس مفهوم “هوش داده های اجتماعی” نهفته است

چه چیزی در آینده برای هوش داده های اجتماعی مفید است
چه چیزی در آینده برای هوش داده های اجتماعی مفید است

این بخش به سرعت در روش تجزیه و تحلیل، جمع‌آوری و ارائه داده‌ها پیچیده‌تر می‌شود. همانطور که مشتریان در مورد آنچه که ما می توانیم برای آنها انجام دهیم زیرک تر می شوند، آنها نیز بیشتر به داده ها وابسته می شوند و خواستارتر می شوند.

روزهای ردیابی تعداد دفعاتی که مشتری به صورت آنلاین ذکر شده است مدت هاست گذشته است. ما در مرحله جدیدی هستیم، تا حدی به لطف نوآوری خودمان. تحلیل، زمینه، توزیع، و سهولت درک، به هر زبانی، محرک های جدید هستند.

هیچ یک از اینها بدون جهش های فنی قابل توجه امکان پذیر نخواهد بود. برای ما در Talkwalker، یکپارچگی داده ها از درک نیازهای مشتریان و مسیر سفر این بخش ناشی می شود. در یک بازار جهانی، ما 187 زبان را تجزیه و تحلیل می‌کنیم، مکالمات را به 50 روش فیلتر می‌کنیم و به داده‌های تاریخی دسترسی داریم که آنها را دسته‌بندی و مدیریت می‌کنیم. ما پیشگام گزارش‌دهی سریع و کارآمد بوده‌ایم، داشبوردهایی را برای مشتریان سفارشی می‌کنیم که می‌توانند در بین تیم‌ها اعمال شوند و از طریق ایمیل تحویل داده شوند.

به این ترتیب ما چارچوبی را فراهم می کنیم که در آن مشتریان ما می توانند به اطلاعاتی که ما ارائه می دهیم وابسته باشند و عمل کنند. پایه‌هایی که ما دیگر جریان‌های داده را از تیم‌های CRM و Relationship و Customer Insights ترکیب می‌کنیم، آنها را قادر می‌سازد تا درک بی‌سابقه‌ای 360 درجه از مشتریان خود ایجاد کنند.

درک داده ها با درک اینکه چگونه می تواند به شما قدرت دهد شروع می شود؟

اصطلاح «داده‌های بزرگ» اغلب سوالات بیشتری را نسبت به پاسخ‌هایش مطرح می‌کند، زیرا اگر شما یک آکچوئر نباشید، احتمالاً با یک سونامی از آمار ترسیده‌اید. یک نقطه شروع خوب در سادگی یافت می شود. ترس از داده زمانی از بین می رود که بتوانید روی یک برگه کلیک کنید و پاسخی را بیابید، یا زمانی که تکه هایی از طلا را از زیر خاک بیرون بیاورید، که شما را به کشف بیشتر با اراده خود هدایت می کند.

ما به همان اندازه که مورد احترام هستیم به دلیل سهولت استفاده از پلتفرم‌هایی که طراحی می‌کنیم – پلتفرم‌هایی که می‌توان آن‌ها را سفارشی‌سازی کرد، به آنها دسترسی پیدا کرد، یکپارچه‌سازی کرد، یا در سراسر یک شرکت به اشتراک گذاشت. زندگی همه را ساده تر می کند. ما هر روز پلتفرم خود را با نظرات مشتریان خود آگاه می کنیم و تکامل آن را به یک تجربه مشترک تبدیل می کنیم.

چرا توجه کسب و کارها به داده های اجتماعی بسیار مهم است؟

مردم احساسات، افکار و نظرات خود را منتشر می کنند. در دهکده جهانی شده، رسانه های اجتماعی بزرگترین گروه تمرکز زمین هستند. ما آن را برش می‌دهیم و سطح بی‌سابقه‌ای از بینش را ارائه می‌کنیم که مستقیماً بر استراتژی شرکت تأثیر می‌گذارد.

من به بانک انگلستان اشاره کردم که اخیراً با مدیر استراتژی آن مصاحبه کردیم. BoE فاصله زمانی بین آنچه مردم می گویند فکر می کنند و نحوه تفسیر آن افکار توسط تحلیلگران مالی را درک می کند. تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی به تعقیب و گریز کاهش می یابد، روندها را در زمان واقعی برجسته می کند. بانک دیگر مجبور نیست برای درک افکار عمومی به تفسیر شخص ثالث تکیه کند.

همراه با سرعت، یکپارچگی نیز وجود دارد. سونامی اطلاعاتی در اشکال و اندازه‌های مختلف از کانال‌های متعدد به دست می‌آید، بنابراین توانایی یکپارچه‌سازی داده‌ها برای یک شرکت مدرن که تصمیمات آن به نظرات عمومی آن بستگی دارد بسیار ارزشمند است. به قول خودشان کل از مجموع اجزا بزرگتر است. هرگز درک جامع از فرد، چه رسد به پایگاه مشتری جمعی، به اندازه اکنون قابل دستیابی نبود.

نقش های متعدد هوش داده های اجتماعی برای مشاغل:

داده‌های اجتماعی از ریشه‌های خود در بخش‌های برندسازی و ارتباطات، در بخش‌های مختلف شکوفا می‌شوند، یک روز استراتژی‌های تعامل با مشتری را اطلاع‌رسانی می‌کنند، و روز بعد تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده را ارائه می‌دهند.

بازاریابان می‌توانند کمپین‌های موجود و گذشته را برای تعامل و اثربخشی هزینه و همچنین اقدام رقابتی محک بزنند. محققان بازار به روندها توجه می کنند و فعالیت های شرکتی را به سرعت و متناسب با آن هدایت می کنند. پیشگامان در این فضا در حال ساخت فیلترهای احساسی هستند که در زیر مکالمات اجتماعی حفاری می کنند تا مشاغل در هر شکل و اندازه ای را قادر می سازد تا استراتژی بازاریابی و محصول خود را به خوبی تنظیم کند.

می‌توانم بگویم که پویاترین و تأثیرگذارترین پیشرفت، توانایی مشتریان برای گسترش اطلاعاتی است که ما ارائه می‌کنیم در بخش‌ها. دانش قدرت است و وقتی با موفقیت در یک شرکت به اشتراک گذاشته شود، می تواند تحول آفرین باشد.

آینده چیست؟ پیش بینی های صنعت ما

چندی پیش، داده های اجتماعی وجود نداشت.

هیچ سابقه ای برای پیشگامی که در چنین بخش کاملاً پویایی مانند بخش ما در حال وقوع است وجود ندارد و در آینده شاهد گام های بلندی خواهیم بود. به عنوان مثال، توانایی ما در رمزگشایی خودکار معنا و احساسات از متن، در حال حاضر با توجه به روش‌های گوناگونی که افراد خود را بیان می‌کنند، مسئله‌ای بزرگ است.

شرکت ها قادر خواهند بود از تجزیه و تحلیل هوش اجتماعی برای درک و تعامل با افراد، نه فقط گروه، استفاده کنند. شرکت ها بر اساس سرعت تجزیه و تحلیل و پاسخگویی خود از یکدیگر گول زنند. حجم داده‌ها افزایش می‌یابد، و نرم‌افزار باید با آن کنار بیاید، در حالی که پلتفرم‌ها باید هرچه بیشتر بتوانند تحلیل را ساده‌تر کنند و در عین حال قوی‌تر شوند.

فناوری جای خود را از ردیابی و تجزیه و تحلیل به سمت یکپارچگی پیچیده تر خواهد داد که همه افراد در زنجیره تأمین شرکت را تحلیلگر خود می کند. گوش دادن اجتماعی جامع، تجزیه و تحلیل عمیق، گزارش سریع و کارآمد، رابط کاربری بصری، توانایی ادغام با استفاده از یک API، یا فقط توانایی صادرات آسان داده ها کلید خواهد بود.

مهمتر از همه، هوش داده های اجتماعی، سیلوهای متفاوت درون یک شرکت را به یک نیروگاه یکپارچه و هماهنگ، بر اساس ابعاد جدید درک مشتری، ارتباطات داخلی و هماهنگی متصل می کند.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید