نحوه تعیین اهداف هوشمند برای وبلاگ خود در سال 1401(2022)

سال  بسیار طولانی بوده است، و مانند بسیاری از مردم احتمالاً نمی توانید صبر کنید تا تمام شود. و با نزدیک شدن به سال جدید، اکنون زمان خوبی برای تعیین اهداف وبلاگ نویسی برای سال 2022 است.

اگر می خواهید وبلاگ خود را توسعه دهید، تعیین اهداف مهم است. این به شما کمک می کند تا تعیین اهداف هوشمند وزمان و انرژی خود را روی مهمترین چیز متمرکز کنید. و دانستن اینکه چه چیزی به دست خواهید آورد، انگیزه بیشتری برای ادامه دادن به شما می دهد.

تعیین اهداف هوشمند درمورد بلاگ

اطلاعات زیادی در مورد اهداف و نحوه تعیین آنها وجود دارد. یکی از محبوب ترین روش ها این است که آنها را بر اساس مخفف SMART که مخفف عبارت های هوشمند، قابل اندازه گیری مرتبط و محدود به زمان است، قرار دهیم. و این همان چیزی است که در این پست به آن اشاره خواهم کرد.

اما من چند کلمه دیگر را به برخی از این حروف پیوست اضافه خواهم کرد تا آن را برای وبلاگ نویسی و تعیین اهداف هوشمند خاص تر کنم.

مشخص کردن اهداف :

برای شروع، اهداف شما باید تا حد امکان مشخص باشد. اهداف مبهمی مانند «من ترافیک بیشتری برای وبلاگم می‌خواهم» یا «من پول بیشتری از وبلاگم می‌خواهم» یا «می‌خواهم بیشتر پست بگذارم» تعیین نکنید. چقدر ترافیک بیشتری می خواهید؟ چقدر پول بیشتر می خواهید؟ هر چند وقت یک بار می خواهید پست بگذارید؟

در عوض، دقیقاً آنچه را که می‌خواهید به دست آورید مشخص کنید:

  • می‌خواهم حجم ترافیکی که امسال داشتم را دو برابر کنم.
  • من می خواهم 10,000,000 میلیون تومان  به دست بیارم.
  • من می خواهم هر هفته یک پست جدید منتشر کنم.

این اهداف نه تنها بسیار خاص‌ هستند، بلکه معیار دیگری را نیز برآورده می‌کنند که با «s» شروع می‌شود

همانطور که قبلاً گفتم، اگر می خواهید وبلاگ خود را توسعه دهید، تعیین اهداف مهم است. اما فقط به خاطر آن شروع به ساختن آنها نکنید. شما باید اهداف مهمی را تعیین کنید که شما را به اهداف بلندمدت نزدیکتر کند.

آیا می خواهید ده میلیون تومان از وبلاگ نویسی کسب کنید؟ احتمالاً یک سال دیگر به آنجا نخواهید رسید، اما مطمئناً می توانید برای خود هدفی تعیین کنید («من می خواهم 10 میلیون تومان به دست بیاوررم.») که شما را به این رقم سودآور نزدیک می کند.

می خواهید معامله کتاب بگیرید؟ ممکن است امسال نتوانید آن را دریافت کنید، اما مطمئناً می‌توانید برای خود هدفی تعیین کنید («من می‌خواهم هر هفته یک پست جدید منتشر کنم.») که شما را به شما نزدیک‌تر می‌کند.

همچنین باید به اهدافی برسید که برایتان مهم هستند. شاید بخواهید 10 میلیون به دست آورید تا بتوانید یک گوشی  جدید یا هدیه برای خود بخرید. اکنون آن هدف بسیار مهمتر شده است و برای رسیدن به آن انگیزه بیشتری خواهید داشت.

تعیین اهداف هوشمند
تعیین اهداف هوشمند

هدف های بعدی :

در مرحله بعد، اهداف شما باید قابل اندازه گیری باشند. همانطور که پیتر دراکر یک بار گفت: “اگر نمی توانید آن را اندازه گیری کنید، نمی توانید آن را بهبود ببخشید.”

اهداف خاصی که در بخش قبل ذکر کردم نیز قابل اندازه‌گیری هستند، زیرا تشخیص اینکه آیا به آنها دست یافته‌اید یا نه، آسان است. در پایان سال خواهید فهمید که آیا ترافیک خود را دو برابر کرده اید، 100 میلیون تومان درآمد داشته اید یا هر هفته چیز جدیدی ارسال کرده اید.

نه تنها این، شما می توانید میزان ردیابی خود را بررسی کنید و در صورت لزوم، برخی تنظیمات را انجام دهید. فرض کنید هدف شما کسب 100 میلیون تومان  در یک سال است. و بنابراین در هر زمانی در طول سال می توانید میزان درآمد خود را با مقداری که باید می کردید مقایسه کنید تا ببینید چقدر به هدف خود رسیده اید.

و هنگامی که اهداف خود را برنامه ریزی می کنید، کلمه هدف های  دیگری را در ذهن داشته باشید. اگر هدفتان برایتان مهم باشد، احتمال اینکه به هدفتان برسید بسیار بیشتر است. یک بار با یک وبلاگ نویس صحبت کردم که هدفش جمع آوری 200 میلیون تومان دلار برای مدرسه کودکان یتیم در آفریقا بود. این ربطی به رشد وبلاگ او نداشت، اما او چند سال قبل از یتیم خانه بازدید کرده بود، بنابراین این یک هدف معنادار برای او بود.

هدف شماره 1:

اهداف شما باید شما را کشش دهند و باعث شوند سخت کار کنید. اما آنها همچنین باید بر اساس موقعیتی که در آن قرار دارید قابل دستیابی باشند.

اگر به دلیل تعهدات کاری و خانوادگی می توانید فقط عصرها وبلاگ نویسی کنید، احتمالاً نباید هدف خود را برای انتشار هر روز یک پست جدید وبلاگ تعیین کنید. حتی انتشار یک بار در هفته ممکن است کارها را بیش از حد پیش ببرد. شاید بهتر باشد برای شروع یک پست در هر دو هفته یک بار منتشر کنید و بعد از چند ماه ببینید چقدر خوب ردیابی می کنید.

تعیین اهدافی که واقعاً نمی توانید به آنها برسید می تواند به وبلاگ شما آسیب برساند. ممکن است انگیزه کمتری برای ادامه دادن داشته باشید، و حتی اگر ادامه دهید، ممکن است کیفیت محتوای شما کاهش یابد، که می تواند به برند شما آسیب برساند.

به هر حال خود را دراز کنید، اما بیش از آنچه می توانید بجوید گاز نگیرید. هنگامی که اهداف خود را ایجاد می کنید، زمان و منابعی را که در اختیار دارید در نظر بگیرید. چیزی که دوست دارید یک هدف یک ساله باشد، ممکن است لازم باشد در عوض به یکی از اهداف بلندمدت شما تبدیل شود – حداقل برای شروع.

و اگر بخشی از یک تیم هستید، پس اهداف شما نیز باید مورد توافق قرار گیرد. این بدان معناست که نه تنها به همه اجازه دهید از اهدافی که می‌خواهید به آنها برسید آگاه شوند، بلکه آنها را وادار کنید تا آن اهداف را در نظر بگیرند تا بتوانید برای دستیابی به آنها با یکدیگر همکاری کنید.

 

هدف شماره 2:

در نهایت، اهداف شما باید محدود به زمان باشد. به عبارت دیگر، آنها به ضرب الاجل نیاز دارند.

این نه تنها اهداف شما را مشخص و قابل اندازه‌گیری می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا نحوه رسیدن به هدفتان را نیز مشخص کنید.

به عنوان مثال، اگر هدف شما این است که هر جمعه یک پست وبلاگ منتشر کنید، می توانید به طور معکوس کار کنید تا بفهمید چه زمانی باید تحقیق خود را به پایان برسانید، چه زمانی باید اولین پیش نویس را تمام کنید و غیره.

یک نکته در مورد ضرب الاجل ها: سعی کنید آنها را از هم جدا کنید، نه اینکه همه آنها را در پایان سال بگذارید. به این ترتیب در زمانی که به جای افزایش سرعت باید در حال کاهش باشید، با انبوهی از ضرب الاجل ها مواجه نخواهید شد.

فاصله بین آنها همچنین به این معنی است که به طور منظم به اهداف خواهید رسید، که می تواند برای انگیزه شما شگفت انگیز باشد.

اهداف شما برای سال 2022 چیست؟ و آنها به شما در دستیابی به چه اهداف بلندمدتی کمک خواهند کرد؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید