با پذیرش خلاقیت، برند خود را برجسته تر کنید. نظر جف بیزوس

با پذیرش خلاقیت، برند خود را برجسته تر کنید. نظر جف بیزوس

شفاف سازی برند

متخصصان بازاریابی دیجیتال دوست دارند بدانند چه چیزی کار می کند و تعداد به ظاهر بی پایانی از ابزارهای تجزیه و تحلیل و اقیانوسی از داده ها را دارند که دقیقاً این را به ما می گویند. در میان این تمایل برای تعیین دقیق آنچه منجر به تبدیل می شود، ما ارتباط خود را با چیزی که می تواند یک برند را متمایز کند از دست می دهیم: انسانیت.

درست است، انسانیت. نه کلیک، بارگیری یا بازدید از صفحه. مردم فقط کاربران یا اعضای مخاطب هدف نیستند. آنها مردم هستند مردم احساساتی هستند و احساسات حتی زمانی که از طرف یک شرکت خرید می کنند بر خرید آنها تأثیر می گذارد.

داده ها رفتار شگفت انگیزی را در ردیابی رفتار مشتری در پشت تبدیل انجام می دهند، اما میزان ارتباط آن مشتری با نام تجاری دشوارتر است. اما به همان اندازه حیاتی است. ناکامی در ایجاد یک ارتباط انسانی مثبت، هر چند نامشهود، به معنای عدم موفقیت در میان جریان بی پایان اطلاعات غیرقابل توجه است.

خلاقیت برند شما را از دید انسان‌های واقعی متمایز می‌کند. از نظر بازاریابی دیجیتال، اغلب به محتوای تعاملی نیاز دارد که با ایجاد اعتماد باعث لذت می‌شود. چه چیزی انسانی تر از یک لبخند غیرارادی است، به خصوص اگر از یک قطعه خلاقانه شگفت انگیز از محتوای بازاریابی باشد؟

داده ها کلید هستند، اما همه چیز نیستند؟

با پذیرش خلاقیت، برند خود را برجسته تر کنید. نظر جف بیزوس
با پذیرش خلاقیت، برند خود را برجسته تر کنید. نظر جف بیزوس

ما برای هدایت بازاریابی دیجیتال به شدت به داده‌ها تکیه کرده‌ایم که قدرت و پتانسیل خلاقیت را نادیده گرفته‌ایم. این احتمالاً به این دلیل است که تأثیرات آن، و احساسات انسانی که برمی انگیزد، غیرممکن است که بتوان آنها را کمیت کرد. اما اگر فقط برای آنچه قابل اندازه‌گیری است ارزش قائل شوید، خلاقیت و مثبتی که پرورش می‌دهد کجا باقی می‌ماند؟

شرلی مکبث، مدیر بازاریابی Forrester Research، اخیراً به Renegade Thinkers Live گفت که تعداد نقاط تماس در سفر خریدار معمولی از 17 در سال 2019 به 27 رسیده است. بیست و هفت نقطه تماس! چه بخواهید انتساب آخرین تعامل، اسناد اولین تعامل یا هر انتساب دیگری را اندازه گیری کنید، غیرممکن است که این واقعیت را نادیده بگیرید که 27 نقطه تماس لازم است تا خریدار شما وارد عمل شود.

واضح است که ما کاری را درست انجام نمی دهیم. شاید ما بازاریاب‌ها آنقدر مشغول شمارش هستیم، وصل نمی‌شویم. ما کمیت را بر کیفیت گذاشتیم علیرغم هر کلیک، اشتراک‌گذاری یا سایر معیارهایی که ممکن است نشان دهد، افراد درگیر نیستند. برای شکستن این هجوم دنیوی، پیام‌های متوسط ​​یک ارتباط عاطفی با خریدار ما است. ما باید با انسانی کردن برند خود با خلاقیت، قلب و ذهن آنها را قلاب کنیم.

شفاف سازی برند

اغلب برندها محصول یا خدمات را در مرکز توجه قرار می دهند تا اینکه چگونه برندشان می تواند تجربه انسانی مشتری را بهبود بخشد:

بازاریابان باید با تلاش خلاقانه برای ایجاد هویت نام تجاری و ارائه تجربه به سمت انسان های واقعی، طرف مبتنی بر داده (یعنی همه چیزهایی را که می توانیم ردیابی کنیم) دوباره متعادل کنند. ما باید هر دو را انجام دهیم. ما باید به مدیران اجرایی و مدیران مالی خود آموزش دهیم که ارزش برخی چیزها قابل اندازه گیری نیست.

این به این معنی نیست که شما در حال پرواز کور هستید. شرکت شما تحقیقات مخاطب، تحقیقات جمعیت شناختی و سایر داده ها را برای کمک به شهود شما خواهد داشت. شما باید مشتری خود را بشناسید. چه چیزی به آنها انگیزه می دهد، چه چیزی آنها را الهام می بخشد، چه چیزی باعث لبخند آنها می شود و غیره.

بازاریابی دیجیتال فقط مربوط به محصول نیست. این در مورد نشان دادن نسخه بهتری از خود به خریداران است: یک رهبر تجاری بهتر، یک مدیر بخش بهتر، یک <درج نقش> بهتر در نتیجه سرمایه گذاری در برند شما. اغلب برندها محصول یا خدمات را در مرکز توجه قرار می دهند تا اینکه چگونه برندشان می تواند تجربه انسانی مشتری را بهبود بخشد.

تلاش اخیر بازاریابی دیجیتال توسط هتل‌ها و رستوران‌های کیمپتون را در نظر بگیرید که B2C است اما تصویرگر خوبی برای بهره‌گیری از تجربه انسانی است. کلمات و تصاویر به خودی خود بر روی اتاق ها و امکانات تمرکز ندارند، بلکه بر آرامش و آفتابی هستند که می خواهید در تعطیلات تابستانی تجربه کنید. این کمپین واکنش احساسی را به دنبال دارد. شاید اولین نقطه تماس باشد، هفدهمین یا آخرین، اما به وضوح تأثیرگذار بود.

انسانیت را از طریق خلاقیت بیان کنید. از داستان سرایی خوب استقبال کنید و کمتر نگران این باشید که انتساب مستقیم کجاست. اجازه دهید شهود بازاریابی شما دوباره نفس بکشد.

جنبه انسانی برند خود را نشان دهید

شفاف سازی برند

هدف ایجاد یک وتر احساسی است و اعتماد یکی از مثبت‌ترین آکوردهای احساسی است که می‌توانیم ایجاد کنیم. مهم‌ترین عامل انسانی‌سازی تجربه، ارائه آن در شرکت شما نیز هست. شما می خواهید به مشتریان بالقوه خود کمک کنید تا ببینند آنچه در پشت محصول و پشت شرکت است، افرادی مانند خودشان هستند، افرادی که در مورد چگونگی تجربه سایر افراد از برند خود فکر و توجه می کنند.

اعتماد یکی از مثبت ترین آکوردهای احساسی است که می توانیم بزنیم؟

بگذارید مشتریان بدانند که شرکت شما قلب دارد. به آنها اجازه دهید بدانند که پشت آنها هستید. رابطه ای باشید نه معامله ای شرکت ها حق انتخاب دارند که از چه کسی خرید کنند و با چه کسی تجارت کنند. آیا شرکت شما منعکس کننده حس جامعه است؟

این کار آسانی نیست. در آسیب پذیر بودن باید ترس را از خود دور کنید: ترس از گفتن حرف نادرست، ترس از بیگانگی مردم. اگر بتوانید این ترس را از بین ببرید و فقط این واقعیت را بپذیرید که این اتفاق خواهد افتاد، اصالت شرکت شما نمایان می‌شود و آنگاه بسیار معتبرتر می‌شوید. این برداشت در جهت مثبت تری عمل می کند. وقتی معتبرتر می شوید، اعتماد بیشتری ایجاد می کنید.

آنچه شما برای آن تلاش می کنید نشان دادن جنبه انسانی برندتان است – اینکه چگونه برند شما به مردم کمک می کند، چه در محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید و چه نقشی در جامعه ای که شرکت شما ایفا می کند. بگذارید خلاقیت منعکس کننده انسانیت شما باشد.

شفاف سازی برند

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید